Uncategorized

Wady posiadania papugi za zwierzę

Wady posiadania papugi za zwierzę

Papugi może być dość trudno zająć. W przeciwieństwie do innych zwierząt, które mogą być pozostawione w spokoju w ich klatkach, papugi są niespokojne stworzenia, które trzeba sprawdzić się na kilka razy każdego dnia. Oto tylko kilka rzeczy, które papugi można zrobić, aby w domu.

Papugi mogą być dość niechlujny

Jeśli jesteś typem, który chciałby dom będzie bez skazy, spróbuj ponownie rozważyć uzyskanie papugę lub jakiekolwiek zwierzę w tym zakresie. Papugi mogą być naprawdę bałagan, nawet małe papużki.

sklep zoologiczny mikrozoo

Ich jedzenie może być rzucił wszędzie, nawet gdy są one wewnątrz klatki. Podłoga może być wypełniona przez pelet, nasiona i łupin orzechów. Lepkie pokarmy mogą być również otynkowane na ścianach, na pręty klatki, a nawet na suficie. Pokarmy dosłownie wszędzie.

Innym problemem, który może być to ich rufa, które naprawdę trzeba czyścić codziennie. I nie są tak dyscypliną rufy tylko w jednym miejscu. Oni rzeczywiście kupa wszędzie, w barach w ich naczynia żywności, a nawet z zabawek, które je dają. Mogą nawet rufie pomiędzy barów, co może skończyć się na podłodze, a czasem nawet na ciebie.

Jeśli masz wiele nimfy lub szarą rasy, trzeba będzie również do czynienia z proszkiem, że mają na ich piór. Pióra będzie trzymać wszędzie. Tak, to naprawdę trzeba codziennie pyłu.

Z tego powodu, trzeba wyszorować klatkę, ich naczynia i całą powierzchnię co najmniej raz dziennie, aby zapobiec bakterie z rozliczenia i oczywiście złe zapach.

2. Papugi gryzienia wszystkiego

Papugi uwielbiają żucia drewna. W rzeczywistości, właściciele papug często dają im drewniane zabawki do zabawy i gryzienia się w ich klatkach. Papugi nie są jednak zadowoleni z tylko tych zabawek. Kiedy oni mieli okazję, będą one gryzienia wszystkiego, co dostają w swoje ręce. Będą przebijać swoje ubrania, meble, a nawet książek.

To może być naprawdę frustrujące, zwłaszcza jeśli jesteś typem osoby, która chce mieć czysty dom. Papugi nie są zalecane w domach, które mają meble tłuste i kruche. Oni również nie powinny być umieszczane w miejscach, gdzie mogą łamać rzeczy i gryzienia antyków.

Bądź ostrożny z noszenia biżuterii, ponieważ będą oni pewni chwycić ją lub żuć. Papugi uwielbiają błyszczące rzeczy. Mogą pazur kamień prosto z ulubionej biżuterii.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s