Uncategorized

Jak leczyć i usuwanie zmierzwione Fur kępy Od kota lub psa

Jak leczyć i usuwanie zmierzwione Fur kępy Od kota lub psa

zmierzwione futerko – zdarza się większości psów i kotów sporadycznie. Gdy zauważysz, zmierzwione futro na swojego psa lub kota, to bardzo ważne, aby usunąć zmierzwione futro jak najszybciej. Jest to nie tylko brzydkie, ale może stać się bardzo niewygodne dla swojego zwierzaka zmuszając go przyciąć i pociągnąć za nią. Oczywiście, może to po prostu gorsza.

Więc, co powoduje matts i jak traktować zmierzwione futro?

Istnieje kilka rzeczy, które mogą powodować maty, ale najczęstszą przyczyną jest brak pielęgnacji. Jeśli nie szczotkowane kota lub dong na chwilę, szkoda na ciebie. Twój pies nie może zrobić to sam. On jest całkowicie zależny od Ciebie dbać o niego. Jeśli nie możesz zrobić to regularnie, proszę zabrać zwierzaka do groomer regularnie.

Pchły mogą również powodować maty. Mogą tworzyć splątany bałagan w swoim futra zwierząt. Sprawdź i traktują swoje zwierzę na pchły regularnie.

Niektóre koty i psy mają 2 warstwy futra, które przelał i należy je pędzlem. Jest to proces naturalny i ważne jest, aby wyszczotkowaú podkładu jest, gdy zwierzę jest przelanie.

Jak więc de-matowe futerko swojego zwierzaka? Dobrze, przejdźmy to jedno z drogi w pierwszej kolejności. Zawsze można mieć zwierzę ogolony i niech zacząć wszystko od nowa. Czasami jest to najlepsza rzecz. W prawym pogody, świeże golenie czuje się świetnie do swojego zwierzaka. To może straszyć na pierwszy rzut oka, ale zawsze odrastają. Jednak wiele osób jest w szoku na myśl o goleniu ich trochę piękna, więc oto jak można dbać o zmierzwione włosy na własną rękę

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy de-pokrycia zwierzę to jest.: bądź cierpliwy. Usuwanie matts z kota lub psa nie jest zazwyczaj szybki proces, więc uzbroić się w cierpliwość. Mój najmłodszy yorki zmierzwione się w ciągu 2 tygodni, jeden raz, bo slacked na uwodzenie, i zajęło mi 3 tygodnie do usunięcia matts.

Oto narzędzia trzeba usunąć matts z psem lub kota:

* grzebień stali

* a płaszcz szczotki

* rozdzielacz mat

Najpierw zwierzę dostać się do wygodnej pozycji. .. na kolanach, na podłodze, na kanapie, albo tam, gdzie może on się komfortowo. Nie chcesz walczyć psa podczas tego. Jeśli zwierzę jest matowa w kilku miejscach, start de-pokrycia w miejscach, w których zwierzę jest najbardziej komfortowo leżącej. Innymi słowy, niech twoje zwierzę się komfortowo, a następnie pracować z miejsc, które mają najłatwiejszy dostęp. Ponadto, jak najlepiej, aby kontrolować głową kota lub psa. Kontrolować głowę … kontrolować zwierzaka.

Następna zacząć pracować nad matami z grzebieniem stali. Pamiętaj, aby myć z przymrużeniem futra. Nie ciągnij tak mocno, że boli psa. Tylko dla eksperymentu, chwycić kawałek włosy z tyłu własnej głowy. Ciągnąć w dół, a następnie podciągnąć. Który z nich boli bardziej? W górę, prawda? Miej to na uwadze, gdy jesteś szczotkowanie psa. Użyj grzebienia stali powoli rozbić grudki.

Spróbuj wyciągnąć zmierzwione kępy od siebie w małych sekcjach rękoma. W Matts są łatwiejsze do usunięcia, jeżeli są one mniejsze, a to obniżyć kwotę futrem zwierzę traci. Być może trzeba starannie pocięte na matowej nożyczkami podzielić go. Oczywiście, nie zbyt blisko skóry. Cięcia zwierzak jest nieszczęśliwy zwierzę. Nieszczęśliwe zwierzę jest trudniejsze oczyszczenie.

Ponieważ Matts zaczynają się łamać, użyj płaszcz szczotki do usuwania splątania. Zacznij od końca futra i swój sposób pracy bliżej skóry jak Matts rozluźnić. Jeśli próbujesz uruchomić u podstawy futra, obok skóry, to po prostu skończyć kompresji matts jeszcze mocniej.

Jeśli zwierzę będzie wymagać liczne sesje uwodzenie usunąć matts, w porządku. Niech Pan się nie śpieszy. Bądź cierpliwy. Jeśli siedzisz w dół, aby oglądać telewizję lub film, który byłby doskonały czas do pracy na mat.

Po wszystkich Matts są usuwane, planujemy regularnych porach pielęgnacyjnych dla kota lub psa. Przechowywać grzebień lub szczotka w widocznym miejscu, aby pamiętać o zachowaniu sierść Twojego zwierzaka. To znacznie łatwiejsze do mycia psa kilka minut każdego dnia, niż to, spędzają godziny walcząc usunąć zmierzwione futro.

Powodzenia!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s