Uncategorized

Różnica między Stray i Feral Cat

Różnica między Stray i Feral Cat

Ja często zetknąć się z tym pytanie, jaka jest różnica między zbłąkanych i dzikim kotem. Odpowiedź nie jest tak oczywiste, jak pytanie, ponieważ większość ludzi uważa te dwa tak samo i różniące się między zbłąkanych i zdziczałych jest trudne. Ważne jest jednak, aby znać różnicę i jakie działania należy zrobić, jeśli masz jedną z tych kotów roaming wokół domu.

· domowy bezpańskich kotów można karmić na zewnątrz i wkrótce będzie obijać i umożliwiają kontakt.

· domowy dziki kot chętnie jedzą swoje jedzenie, ale nie pozwala zbliżyć się tak odławiania jest metodą z wyboru.

Pierwsza i oczywista potrzeba rozróżnienia między tymi dwoma rodzajami kotów. Muszę wykonać kopię zapasową trochę i pamiętać, że koty domowe żyli wokół człowieka od tysięcy lat (najwcześniej rekord to 7500 pne), ponieważ gospodarstwa pod warunkiem, koty z łupem. Większość kotów gospodarskie są zdziczałe chyba że rolnik domator ich zaopatrzenia w żywność i towarzystwa. To zwykle zaczął z miotu dzikich kociąt (zwanego Kindle) i kto może się oprzeć te małe wiązki futra? Więc ich szkolenie, aby stać społeczne z ludźmi to, w jaki sposób został udomowiony.

sklep zoologiczny mikrozoo

koty domowe mieszkali w pobliżu farm i wiosek, które przyciągały inne małe ssaki i owady, które mogą polować. W ten sposób powstało relacji między kotów i ludzi, które pozostają do dziś. Dlatego dom kot był w tym samym czasie przed Feral pełni socjalizowane przez człowieka. Zabłąkany kot jest uspołecznione kot domowy niestety opuszczone lub że “zeszli” z dala od swoich właścicieli.

Dzikie koty z natury nie oddziałuje bezpośrednio z człowiekiem, ale nauczyli się współżyć. Dzikie koty skojarzyć z innych dzikich kotów, a czasem będą one skojarzyć z bezpańskich kotów, ale niezbyt często. Podobnie jak ich przodkowie, dziki kot, mają tendencję do utrzymania się z własnych i obcych oprzeć. przetrwają one całkiem dobrze bez naszej pomocy, ale może stanowić problem, jeśli w domu jest na ich terytorium. Dziki kot będzie prawdopodobnie wrogo do siebie i swoich zwierząt, które będą powodować problemy z zachowaniem swojego własnego zwierzaka.

Większość schronów nie będzie próbował umieścić dorosłych dziką kota w domach, ponieważ dziki kot nie jest oswojony i udomowiony jak bezpański kot. Niektóre unikalne ludzie mogą sobie z nimi poradzić, ale większość z nich szuka kochającego okrążeń tego kota i dzikich dorosłych nie jest w stanie ogrzać swoje okrążenie. Jeśli masz dostęp do dzikim Kindle (miot kociąt), to istnieje duża szansa na ich oswajania. Schroniska nie są dobrym miejscem dla dzikich kotów, chyba że mają program w miejscu pułapkę, nijakich / Spay, kreski i uwolnić się. Większość schronisk nie są skonfigurowane dla tego i będą one zniszczyć zwierzę zamiast ponieważ nie mogą prawdopodobnie umieścić je w okresie utrzymywania.

Zabijanie dzikich kotów jest bezduszny, a większość państw posiada przepisy, które chronią kotów domowych, zarówno zbłąkanych i zdziczałych. Naukowiec bada pokazują, że zmniejszenie dzikich kotów w obszarze Niewiele da, ponieważ inne grupy dzikich kotów (zwany clowder), która przejmie terytorium i nadal wypełniać. Plan sterylizacji i zwalniania z powrotem do ich terytorium najlepiej jest kontrolować dzikich kotów.

Są ludzie i organizacje, które specjalizują się w pomaganiu dzikich kotów w ramach programu pułapki i uwalniania. Lekarz weterynarii może w kontakcie z osobami lokalnych, może pomóc. Można również uzyskać więcej informacji na temat dzikich i bezpańskich kotów w alejce Cat aliantów, (alleycat.org), krajową organizację online.

domowy bezpańskich kotów może się zrehabilitować i stać się członkiem rodziny lub umieścić w innym domu. Dziki kot nie pasuje dobrze z ludźmi i najlepiej zostawić w spokoju, chyba że stało się to uciążliwe. Należy skontaktować się z lokalnym ekspertem do czynienia z dzikim kotem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s