Uncategorized

Zakaźne Roztocza uszu

Zakaźne Roztocza uszu

Małe pasożytnicze owady, które żyją w przewodzie słuchowym zwierzęcia, a które są w stanie przetrwać poza uchem tylko dla bardzo krótkich okresach czasu.

roztocza ucha są bardzo zaraźliwe. Mogą być one przekazywane z matki na jej zwierzęcia potomstwa. Dodatkowo, roztocza są łatwo rozprzestrzenić się na inne zwierzęta w gospodarstwie domowym, w tym kotów, psów, królików, chomików, myszoskoczków, myszy, fretek itp Ludzie nie są naruszone.

Istnieje wiele produktów dostępnych do zwalczania roztoczy ucha. Większość starszych i over-the-counter produkty zawierają środki owadobójcze, które nie zabijają inkubacji jaj roztoczy. Z powodu tego ograniczenia, takie produkty muszą być stosowane przez co najmniej czas trwania cyklu 21 dni roztocza. Niektórzy specjaliści zalecają 30 dniowe leczenie kurs z takimi produktami.

A lekarz weterynarii może być pewny, że kot ma roztocza ucha jeśli kot jest młody, jego uszy są pełne wosku opisanej powyżej, a wnętrzności swoich uszu mają nieprzyjemny zapach. Jednak, aby potwierdzić diagnozę, lekarz weterynarii będzie prawdopodobnie sprawdzić wnętrze uszu Twojego kota z powiększającym otoskop lub wizualizacji za pomocą mikroskopu. Ciepło od światła otoskop rysuje roztoczy się z woskowiny i powoduje ich do poruszania się po ciemnej powierzchni woskiem, gdzie są one stosunkowo łatwe do wykrycia.

roztocza ucha wytwarzają czarnego lub brązowawy gruzu woskową w przewodzie słuchowym, który wygląda bardzo podobnie jak fusy. Żywe roztocza można zobaczyć w tym gruzu z lupą lub poprzez rozłożenie niewielką ilość na ciemnym papierze i obserwując małe, przesuwając białe punkty.

Jeśli zwierzę cierpi na roztocza ucha będą prawdopodobnie ciągle potrząsając głowami i drapanie w uszach, aby pozbyć się nieprzyjemnych szkodniki i podrażnienia nieograniczone. Telltale oznaki problemu można zaobserwować, jeśli rzeczywiście zajrzeć do samego ucha. Ucho może pojawić się zaczerwienienie i stan zapalny ze wszystkich drapania i choć nie będzie widać sprawcę roztoczy, nie będzie wskazania, że ​​istnieje. Można zauważyć narastanie wosku wewnątrz ucha, jak również liczne czarne plamki (prawdopodobnie plamy zaschniętej krwi). W tych przypadkach, gdy roztocze ucho nie zostały poddane obróbce bezpośrednio lub skutecznie roztocza rzeczywiście w dół do kanału słuchowego i powodować infekcje ucha środkowego. Oznacza to, że zwierzę może wydawać się z równowagi i może nie być w stanie utrzymać głowę prosto.

Sprawdzanie swojego zwierzaka na roztocza ucha jest pierwszym krokiem do skutecznego diagnozowania i leczenia. Rzeczy zwrócić uwagę przy sprawdzaniu swojego zwierzaka na roztocza ucha byłoby szare lub czarne plamy w uchu, inaczej znane jako wysięków (krew, Puss, etc.). Oznaki inwazji świerzbowca usznego to uporczywe i nadmierne drapanie uszu, powtarzane potrząsanie głową (jakby próbują otrząsnąć roztoczy luzem), jak również gorączkę i ogólnie letargu postawę. Do najbardziej znanych “Telltale” objawy zakażenia ucha roztoczy o to potrząsanie głową i tworzenie się wysięku w uchu.

Dodać mieszaninę 1/2 uncji migdałów lub oliwy z oliwek i 400 IU witaminy E w butelce z kroplomierzem. Ogrzać do temperatury ciała i umieścić około 1/2 kroplomierzem prosto w ucho, masując ucha dobrze na minutę lub więcej. Niech Twój pupil potrząsać głową, a następnie delikatnie oczyścić otwór z gaziki. aplikatory typu Q-tip może zwartego materiału już w przewodzie słuchowym. Stosuje się olej co drugi dzień przez sześć dni. Potem niech reszta uszu przez 3 dni.

zakażenia ucha roztoczy można leczyć miejscowo po usunięciu gruzu z ucha. Różne leki przeciwpasożytnicze są dostępne do użytku w uszach. Gospodarstwa z wielu zakażonych zwierząt można leczyć doustne lub do wstrzyknięć ivermectin.There jest również produkt oznakowane do leczenia uszu roztoczy u kotów zwanych selamektyny, który jest stosowany na skórę i trwa przez jeden miesiąc.

Handlowy Bicze octu i wody przydaje się w najdziwniejszych momentach. Pamiętaj, aby stosować ją na zewnątrz, choć. Wlej go na swojego zwierzaka i wcierać go w. Gąbka go na twarzy. Używać rękawic gumowych, aby uchronić się od zapachu skunk. Nie pozwól, aby zwierzę się znów mokre, ponieważ woda będzie wypłukać ocet i zapach powróci.

Rozważmy stosując leki anty-drożdży, ponieważ wtórne infekcje drożdży są powszechnie spotykane w inwazji roztoczy ucha.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s